top of page

HISTORIA

STUDIO CHRÓST

Studio nagrań w Sulejówku zostało założone przez Winicjusza Chrósta w kwietniu 1989 roku - w tym samym miesiącu, w którym podpisano porozumienie Okrągłego Stołu. Ten historyczny moment, będący symbolicznym początkiem transformacji systemowej w Polsce i Europie Środkowej, pokrywa się więc z powstaniem pierwszego prywatnego studia nagrań w kraju, które odtąd będzie zajmować coraz ważniejszą pozycję w historii polskiej muzyki i gdzie przez ponad 30 lat będzie się kreować polska kultura.

Studio 1990
Studio 1990
press to zoom
Studio 1993
Studio 1993
press to zoom
Konsoleta Neve 1996
Konsoleta Neve 1996
press to zoom
Studio 1996
Studio 1996
press to zoom

Pierwszym zespołem, który nagrał płytę w Studiu był zespół VOX. W kolejnych latach gościła tu cała plejada wykonawców, wśród których znaleźli się zarówno ci znani, jak i będący dopiero u progu kariery - swoją działalność artystyczną rozpoczęła u nas chociażby Kasia Kowalska, Kuba Badach, czy Andrzej Piaseczny.

reklama_zdjecie (1)_edited.jpg
WINICJUSZ CHRÓST

Polski gitarzysta jazzowy i rockowy, multiinstrumentalista, ceniony muzyk sesyjny, kompozytor, producent muzyczny. 
 

W 1971 roku zadebiutował jako gitarzysta w zespole System, działającym przy klubie studenckim Stodoła w Warszawie.

W 1974 roku został gitarzystą w zespole Breakout Tadeusza Nalepy. Przez wiele lat współpracował również z Big Bandem Polskiego Radia pod kierownictwem Andrzeja Trzaskowskiego oraz był członkiem Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.

W swojej karierze, która trwała prawie pół wieku, współpracował jako gitarzysta z całą plejadą gwiazd jazzu, rocka i muzyki pop. Jako muzyk sesyjny wystąpił również w nagraniach płytowych i radiowych m. in. Johna Portera, Zbigniewa Wodeckiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Wojtka Karolaka, Stanisława Soyki, Ewy Bem, Edyty Geppert, Janusza Skowrona, Anny Jantar,

Maryli Rodowicz, Grupy Organowej Krzysztofa Sadowskiego oraz wielu innych. 

7 grudnia 2008 r. w Filharmonii Narodowej w Warszawie podczas Koncertu Jubileuszowego 50. Festiwalu Jazz Jamboree "Klasyka i Jazz" został odznaczony Odznaką Honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej" nadaną przez Ministra Kultury Narodowej i Dziedzictwa Narodowego.

ZOBACZ, KTO U NAS NAGRYWAŁ

Od samego początku istnienia Studia przy nagraniach pracowali czołowi później specjaliści w zakresie realizacji dźwięku.

Wielu z nich to właśnie tu zdobywało reżyserskie szlify:

bottom of page